گزارش مهندس آرشیتکت | ساختمان مسکونی خیابان ۱۵۲ الیزابت/شرکت(کمپانی) معماری تادائو آندو(Tadao Ando)

[ad_1]

اولین ساختمان مسکونی تادائو آندو در خیابان ۱۵۲ الیزابت در صدر محله منهتن واقع شده هست. گابلینی شپرد(Gabellini Sheppard) شرکت(کمپانی) بین‌المللی طراحی(طرح ریزی) داخلی در روند طراحی(طرح ریزی) و گزینش مصالح ساختمان مسکونی تادائو آندو در خیابان ۱۵۲ الیزابت همکاری داشته هست. از ویژگی های این ساختمان میتوان به وجود گسترده فلز ،شیشه ، بتن و دیوار سبز […]

 • نام پروژه(طرح)
  مسکونی خیابان ۱۵۲ الیزابت
 • طراح
  تادائو آندو (Tadao Ando)
 • طراحی(طرح ریزی) داخلی
  Gabellini Sheppard
 • مکان پروژه(طرح)
  Manhattan, New York
 • مساحت
  ۳۰۰۰۰m2

اولین ساختمان مسکونی تادائو آندو در خیابان ۱۵۲ الیزابت در صدر محله منهتن واقع شده هست.

گابلینی شپرد(Gabellini Sheppard) شرکت(کمپانی) بین‌المللی طراحی(طرح ریزی) داخلی در روند طراحی(طرح ریزی) و گزینش مصالح ساختمان مسکونی تادائو آندو در خیابان ۱۵۲ الیزابت همکاری داشته هست.

از ویژگی های این ساختمان میتوان به وجود گسترده فلز ،شیشه ، بتن و دیوار سبز اشاره کرد.

۳هزار مترمربع زیر‌بنای این دسته مسکونی شیک هست و در هر ۱ از طبقات ۷گانه آن ۱ واحد قرار دارد.

نمای درخشان و چشم‌نواز طبقات این ساختمان با بهره‌گیری شیشه‌های شفاف و آلومینیم‌های گالوانیزه شده نیز جذابیت منحصر‌به‌فردی به فضای شهری و نمای خیابان ۱۵۲ الیزابت داده هست.

در طراحی(طرح ریزی) نمای این ساختمان از آلومینیم‌های یاد شده ترکیبی ساده و در عین حال گیرا با پانل‌های بتونی  فراهم شده هست. این در حالی هست که در بخش جنوبی این ساختمان با الهام از معماری دوستدار طبیعت، باغی عمودی در طول سازه قرار دارد.

در ورودی ساختمان آبشاری با نور طبیعی قرار دارد و با هدف خوش‌آمد‌گویی به ساکنان و میهمانان در این مسیر تعبیه شده هست.

در ساختمان ۱۵۲ خیابان الیزابت مایکل گابلینی نقش خود به لقب طراح داخلی را به خیاطی تشبیه کرده هست که تنها لازم هست اندازه بزند. او طراحی(طرح ریزی) دقیق و بی آلایش خود را در ادامه ساختمان طراحی(طرح ریزی) شده به وسیله تاداو آندو قرار داده و گفت، ” من نمی­گویم کاری که من انجام می­دهم طراحی(طرح ریزی) لباس هست. نمی­دانم آیا حتی تا به حال کلمه پر استفاده «سفارشی» را استفاده کرده ام یا نه. به نظر من کلمه مناسب برای این ساختمان «دوخته شده» می­ باشد”.

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید