گزارش مهندس آرشیتکت | برج هیبریدی ( Hybrid Tower )

[ad_1]

سوال و هسته اساسی در این پروژه(طرح) ، توانایی طراحی(طرح ریزی) با متریال خاص و برای متریال خاص میباشد . این پروژه(طرح) سه مقیاس از رفتار متریالی را در ۱ المان بررسی میکند که با ساختاری کاملا سازه ای در آن استفاده شده هست. ۱ برج هیبریدی نرم این برج که به لقب ۱ پوسته بر […]

 • نام پروژه(طرح)
  برج هیبریدی ( Hybrid Tower )
 • طراح
  آکادمی هنر های زیبای دانمارک
 • مهندس مهندس آرشیتکت
  Mette Ramsgaard Thomsen, Martin Tamke, Yuliya Sinke Baranovskaya, Anders Holden Deleuran
 • مهندس سازه
  KET – Konstruktives Entwerfen und Tragwerksplanung, Udk – Universitaet der Kuenste Berlin / Berlin, Germany: Christoph Gengnagel, Riccardo La Magna, Michael Schmeck
 • مکان پروژه(طرح)
  Largo do Toural, 4810 Guimarães, Portugal
 • مساحت
  ۷٫۷ متر مربع
 • سال ساخت
  ۲۰۱۶
 • عکاس
  Anders Ingvartsen

سوال و هسته اساسی در این پروژه(طرح) ، توانایی طراحی(طرح ریزی) با متریال خاص و برای متریال خاص میباشد . این پروژه(طرح) سه مقیاس از رفتار متریالی را در ۱ المان بررسی میکند که با ساختاری کاملا سازه ای در آن استفاده شده هست.

۱ برج هیبریدی نرم

این برج که به لقب ۱ پوسته بر روی فنر های سازه ای آن قرار دارد به صورتی جدا سازی شده بوده و در قسمت هایی از فنر ها یه یکدیگر پیوند لغزنده دارد. اتصالات به صورتی هست که در طول ۱ فنر قابلیت جابجایی دارد ، اما در تمامی حالات ۱ فنر را ( در بخشی قابل تعیین از طول فنر ) در کنار فنر دیگر نگه میدارد.

استفاده از پارچه های کشباف ( با هر جنس بدنه ای ) در این پروژه(طرح) ، خود آزمونی در جهت رفتار سطوح پارچه ای در فضای معماری هست . نماسازی و استفاده از پارچه در فرآیند معمارانه کمابیش با تزلزل و کم اقبالی روبرو بوده، زیرا رفتار و عملکرد این متریال نه تنها در دماهای گوناگون ، بلکه در زمانهای گوناگون نیز غیر قابل پیش بینیست. از این رو در این پروژه(طرح) با اتصالات کشبستی و روش های مهار لغزنده در پروژه(طرح) سعی بر استفاده و نمایش کاربرد درست متریال پارچه در ۱ پروژه(طرح) معماری شده هست.

برج هیبریدی در طول نمایشگاه ۳ ماهه در کشور پرتقال ، قدرت و کارایی بالایی از استفاده از متریال پارچه ای و گره و اتصالات و بازخوردی زیبا و با دوام از متریال شفاف و هیجان انگیز برای بافت سنتی شهر پدید آورده هست . تجربه ای که دریچه ای رو به آینده استفاده از این دست متریال ها را در فضای معماری باز میکند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید