گزارش مهندس آرشیتکت | آپارتمان شهری با باغ خصوصی

[ad_1]

Baan puripuri مهندس آرشیتکت این پروژه(طرح)،که واپسین پروژه(طرح) وی گسترش ۱ ساختمان ۱۸ واحدی مسکونی در یکی از محله های بانکوک بوده، را به تازگی به اتمام رسانده هست. هدف اساسی مهندس آرشیتکت از طراحی(طرح ریزی) این پروژه(طرح) به حداکثر رساندن پتانسیل فضاهای ۱ آپارتمان سه طبقه شهری و غلبه بر چالش های زندگی در ۱ محیط شهری هست. دسته […]

 • نام پروژه(طرح)
  آپارتمان شهری با باغ خصوصی
 • مهندس مهندس آرشیتکت
  Baan puripuri
 • مکان پروژه(طرح)
  بانکوک – تایلند
 • مساحت
  ۲۲۰ مترمربع
 • سال ساخت
  ۲۰۱۷
 • کاربری
  مسکونی
 • وب سایت
  www.archdaily.com

Baan puripuri مهندس آرشیتکت این پروژه(طرح)،که واپسین پروژه(طرح) وی گسترش ۱ ساختمان ۱۸ واحدی مسکونی در یکی از محله های بانکوک بوده، را به تازگی به اتمام رسانده هست.

هدف اساسی مهندس آرشیتکت از طراحی(طرح ریزی) این پروژه(طرح) به حداکثر رساندن پتانسیل فضاهای ۱ آپارتمان سه طبقه شهری و غلبه بر چالش های زندگی در ۱ محیط شهری هست.

دسته ای از سایه بانهای عمودی بتنی نمای ساختمان را به صورت ریتمیک تقسیم بندی کرده و شخصیتی متمایز و منحصر به فرد به آن بخشیده هست. همچنین گلجای های معلق به کار رفته در نما که با هماهنگی مطلوبی با نما ترکیب شده ،طبیعت را با نمای ساختمان ادغام کرده هست.

لابی ورودی که به لقب ۱ منطقه انتقالی بین داخلی و خارجی عمل می کند، به نشیمن اساسی در طبقه پایین متصل شده که این فضا را بسیار دلباز کرده هست.

برخلاف آنچه که در آپارتمانهای شهری معمول هست، در این پروژه(طرح) سطوح وسیع شیشه ای و پاسیوها و فضای سبز حاضر در اطراف ساختمان نور ومنظر مناسبی برای ساکنان فراهم می نماید.این هماهنگی و ارتباط بهتر ساکنان با طبیعت به زندگی سالم شهری منجر می شود.

درها و پنجره های کشویی به کار رفته در طبقات نسیم و باد مطلوب را به داخل فضاها هدایت کرده و بدین ترتیب همه فضاها از ۱ تهویه طبیعی استفاده می کنند.

فضای نشیمن در طبقه اول و اتاق خواب به همراه اتاق تعویض لباس وسایر فضاهای خدماتی مرتبط با آن در طبقه دوم قرار گرفته هست. در طبقه سوم دو اتاق خواب دیگر و اتاق لاندری قرارگرفته هست.

این مهندس آرشیتکت تایلندی در واقع از مفاهیم معماری سنتی این کشور مانند دقت به نور و طبیعت و تهویه طبیعی الهام گرفته ولی برای مدرن تر شدن ساختمان در کالبد بنا از عناصر معماری مدرن مانند سطوح بتنی استفاده کرده هست.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید