گزارش معماری(سازنده) | کلیسای جامع برازیلیا /شرکت(کمپانی) معماری اسکار نیمایر(Oscar Niemeyer)

[ad_1]

از زبان معماری(سازنده):می توان انتظار داشت که معماری برازیلیا نشان دهنده غنا و اهمیت فرهنگ در معماری هست.کلیسای جامع برازیلیا در سال ۱۹۵۸ در پایتخت تازه برزیل به وسیله اسکار نیمایر طراحی(طرح ریزی) شده هست. ستونهای این کلیسا به طوری طراحی(طرح ریزی) شده اند که بیانگر دو دستی باشند که به سوی آسمان دراز شده اند. این کلیسا از ۱۶ […]

 • نام پروژه(طرح)
  کلیسای جامع برازیلیا
 • طراح
  اسکار نیمایر(Oscar Niemeyer)
 • مهندس معماری(سازنده)
  Oscar Niemeyer
 • مکان پروژه(طرح)
  Brasilia, Brazil
 • سال ساخت
  ۱۹۶۰
 • عکاس
  Wikimedia Commons, Brasilia

از زبان معماری(سازنده):می توان انتظار داشت که معماری برازیلیا نشان دهنده غنا و اهمیت فرهنگ در معماری هست.کلیسای جامع برازیلیا در سال ۱۹۵۸ در پایتخت تازه برزیل به وسیله اسکار نیمایر طراحی(طرح ریزی) شده هست.

ستونهای این کلیسا به طوری طراحی(طرح ریزی) شده اند که بیانگر دو دستی باشند که به سوی آسمان دراز شده اند.
این کلیسا از ۱۶ ستون بتنی با وزن ۹۰ تن ساخته شده هست. بیرون کلیسا شبیه طرح مدور و ساختار آجدار هست.

در طراحی(طرح ریزی) این بنا از کلیسای متروپولیتن لیورپول الهام گرفته شده هست. این نوع طراحی(طرح ریزی) اجازی میدهد تا نور داخل بنا به راحتی تامین شود.در ۳۱ می سال ۱۹۷۰ ساخت کلیسا به پایان رسید.

بین جسم شفاف و جسمی که فقط نور را از خود عبور می دهد درجات گوناگونی از شفافیت وجود دارد . در کلیسای جامع برازیلیا که ساخته اسکار نیمایر هست بخش هایی که نور را از خود عبور می دهند از شیشه های دو لایه تشکیل شده اند و درست به اندازه ای نور از خود عبور می دهند که در داخل کلیسا محیطی با نور و گرمایی دلپذیر به وجود آید.

کف کلیسا حدود ۴ متر زیر زمین قرار دارد و به این دلیل دیدن اطراف کلیسا امکان پذیر نیست.اما از طریق شیشه پنجره ها  که سطحی ناصاف و غیر صیقلی دارند  می توان شکل تقریبی آسمان خراش هایی را که با فاصله نسبتا زیاد از کلیسا قراردارند تشخیص داد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید