گزارش آرشیتکت(architect) | استادیوم ورزشی امام رضا (ع)

[ad_1]

سرانجام بعد از مدت ها ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) در شهر مشهد به طور رسمی افتتاح شد. ورزشگاه مدرن و پیشرفته امام رضا (ع) که از چند سال پیش با بودجه تولیت آستان قدس رضوی در حال ساخت بود، بعد از چند سال بالاخره امشب با حضور حجت‌الاسلام رییسی، تولیت آستان قدس رضوی […]

 • نام پروژه(طرح)
  استادیوم ورزشی امام رضا (ع)
 • مکان پروژه(طرح)
  مشهد- بلوار فردوسی
 • کارفرما
  آستان قدس رضوی
 • مساحت
  ۲۰۰۰۰ مترمربع
 • سال ساخت
  ۱۳۹۶
 • کاربری
  ورزشی
 • وب سایت
  http://sport.aqr.ir

سرانجام بعد از مدت ها ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) در شهر مشهد به طور رسمی افتتاح شد. ورزشگاه مدرن و پیشرفته امام رضا (ع) که از چند سال پیش با بودجه تولیت آستان قدس رضوی در حال ساخت بود، بعد از چند سال بالاخره امشب با حضور حجت‌الاسلام رییسی، تولیت آستان قدس رضوی به طور رسمی افتتاح شد.در این مراسم از سنگ یادبود بنای ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) رونمایی شد.

تحریریه گزارش آرشیتکت(architect) در ادامه به بررسی این پروژه(طرح) منحصر به فرد پرداخته هست.

ورزشگاه امام رضا مجهزترین ورزشگاه کشور هست که تمام هزینه‌های آن را تولیت آستان قدس رضوی تامین کرده هست.در زیر طبقات این ورزشگاه، سالن‌های چند منظوره‌ای طراحی(طرح ریزی) شده که ورزشکاران رشته‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین ورزشگاه امام رضا (ع) اولین ورزشگاه مسقف ایران هست.

 

استادیوم امام رضا (ع) در زمینی به مساحت ۵/۴ هکتار و با زیربنای حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع در تقاطع بلوار خیام و فردوسی و در ضلع شرقی سایت ۱۲ هکتاری دسته ورزشی آستان قدس رضوی احداث شده هست.

این استادیوم ۳۰۰۰۰ نفری، علاوه بر پیست دو و میدانی و امکانات حاضر در ۱ استادیوم فوتبال استاندارد (طبق استانداردهای فیفا) مجهز به ۱۰ سالن ورزشی استاندارد ، پارکینگ و امکانات فرهنگی و رفاهی دیگر از قبیل آمفی تئاتر ، سالن های سمینار ، سالن غذا خوری ، موزه افتخارات ورزشی آستان قدس رضوی ، کلاس های مربیگری و … است. وجه تمایز اساسی استادیوم امام رضا (ع) با سایر استادیوم های داخل کشور در شکل گیری سالن های ورزشی با عملکردهای متنوع در فضای زیر سکوی تماشاچیان فوتبال است که به پویایی و بقاء پروژه(طرح) در دراز مدت کمک شایانی خواهد نمود.

کلیه سالن های ورزشی مجهز به پیشرفته ترین سیستم های تاسیساتی بوده و دارای تهویه مطبوع و گرمایش و سرمایش هوشمند است.

جایگاه ویژه دسته در ۵ سطح شامل فضاهای اداری و پذیرایی ، سالن های سمینار و آمفی تئاتر به ظرفیت ۶۰۰ نفر پیش گوی گردیده هست.

شایان ذکر هست که سقف این دسته با مساحت پوشش ۱۸۰۰۰ متر مربع در کشور بی نظیر است.

جهت تامین پارکینگ مورد نیاز برای دسته نیز زمینی در مجاورت ضلع شمالی دسته جهت احداث پارکینگ طبقاتی در ۶ طبقه با ۳۶۰۰۰ مترمربع پیش گوی  گردیده هست.

مشهد حالا صاحب نگین استادیوم‌های ورزشی ایران هست. استادیوم امام رضا (ع) که به همت آستان قدس رضوی احداث شده را می‌توان بی نظیرترین استادیوم در ایران و حتی خاورمیانه از لحاظ معماری و امکانات دانست.

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید