گزارش آرشیتکت(طراح) | خانه SHINBOHON . K

[ad_1]

پروژه(طرح) خانه SHINBOHON . K 1 پروژه(طرح) بازسازی برای خانه ای قدیمی در حومه شهر بود. ساختمان پروژه(طرح) از دو همسایگی پیرامون خود به اندازه ۱ معبر کوچک فاصله گرفته تا در زمستان مسیری برای حمل و دفع برف باز باشد. در طبقه دوم ساختمان ، در قسمتی که هیچ انتظاری برای وجود بازشو وجود […]

 • نام پروژه(طرح)
  خانه SHINBOHON . K
 • طراح
  Yuichi Yoshida و همکاران
 • مهندس آرشیتکت(طراح)
  Yuichi Yoshida, Satoru Ando
 • مکان پروژه(طرح)
  Ishikawa Prefecture, Japan
 • مساحت
  ۶۹٫۸۸ متر مربع
 • سال ساخت
  ۲۰۱۶
 • همکاران طرح
  ASD (Structural Engineers), Nao Uda (Enviromental Engineers
 • عکاس
  Kenta Hasegawa

پروژه(طرح) خانه SHINBOHON . K 1 پروژه(طرح) بازسازی برای خانه ای قدیمی در حومه شهر بود. ساختمان پروژه(طرح) از دو همسایگی پیرامون خود به اندازه ۱ معبر کوچک فاصله گرفته تا در زمستان مسیری برای حمل و دفع برف باز باشد. در طبقه دوم ساختمان ، در قسمتی که هیچ انتظاری برای وجود بازشو وجود ندارد (به علت وجود توده منزل همسایه در مقابل آن) ، بازشویی در نظر گرفته شده که تنها نور خورشید را به سمت داخل هدایت میکند و مالک انتظار هیچ منظره ای را از این پنجره ندارد. کاربران این پروژه(طرح) ، به این اتاقک کوچک در اصطلاح ( اتاق خورشید ) میگویند.

تمامی فضا های داخلی خانه SHINBOHON . K به رنگهای سفید و خاکستری روشن رنگ آمیزی شده هست و حتی نمای آن نیز از رنگ خاکستری بهره میبرد. این انتخاب رنگ به دلیل بزگتر نمایش دادن فضای منزل و رفع نقص کمبود متراژ در بناست. علاوه بر این از به کار بردن جزئیات و دیتالهای پر کار در داخل و خارج بنا پرهیز شده که همراستا با هیمن دلیل هست.

به منظور خود کفا کردن دسته و پرهیز از برون گرایی در پروژه(طرح) ، به غیر از ( اتاق خورشید ) که در طبقه دوم تعبیه شده هست . فضای بام دسته نیز با کاربری حیاط خصوصی مورد استفاده و طراحی(طرح ریزی) قرار گرفته هست.

در دسته خانه SHINBOHON . K یکی از پروژه(طرح) های جذاب و سر شار از خلاقیت و ابتکار در زمینه فضا های کمجا در معماری است. این پروژه(طرح) علاوه بر استفاده بهینه از فضا و کیفیت های منحصر به فرد فضایی ، از گوناگونی فضایی بالایی بهره میبرد که در نوع خود شایان دقت هست. استفاده از نورگیری عریض در طبقه دوم که به کلی با دسترسی عمودی به طبقه سوم ادغام شده هست از ایده های جذاب و مناسب این پروژه(طرح) میباشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید