گزارش آرشیتکت(طراح) | ایستگاه مترو Pont de Bondy

[ad_1]

گروه معماری BIG به تازگی تصاویری از طرح ایستگاه مترو Pont de Bondy را عرضه نموده هست. طرح گروه معماری BIG به لقب طرح زبده مسابقه ای برای طراحی(طرح ریزی) این ایستگاه به مرحله اجرا رسیده هست. کشور فرانسه به تازگی تمامی ایستگاههای خط تازه مترو شهر پاریس را که ۶۸ عد است به مسابقه گذاشته و […]

  • نام پروژه(طرح)
    ایستگاه مترو Pont de Bondy
  • طراح
    گروه معماری BIG

گروه معماری BIG به تازگی تصاویری از طرح ایستگاه مترو Pont de Bondy را عرضه نموده هست. طرح گروه معماری BIG به لقب طرح زبده مسابقه ای برای طراحی(طرح ریزی) این ایستگاه به مرحله اجرا رسیده هست. کشور فرانسه به تازگی تمامی ایستگاههای خط تازه مترو شهر پاریس را که ۶۸ عد است به مسابقه گذاشته و طرح زبده ایستگاه Pont de Bondy متعلق به گروه معماری BIG است که در ادامه عرضه خواهد شد.

در این پرژه مم ترین ایده گروه معماری BIG باز گذاشتن سقف این ایستگاه میباشد ، چیزی که قبلا هرگز اتفاق نیوفتاده بود. در این ایستگاه عمیق ترین نقطه که لبه بارگیری مسافرین در ایستگاه میباشد ، دقیقا در مرکز محلی قرار گرفته هست که قابلیت دیدن آسمان شهر پاریس را دارد و از نور طبیعی بهره خواهد برد. در قسمت سقف این بخش از متریال شفاف استفاده خواهد شد تا با جلوگیری از نزولات جوی ، اجازه عبور نور خورشید و مشاهده آسمان را به مسافرین ایستگاه بدهد.

ایده مهم دیگر گروه معماری BIG در این پروژه(طرح) پیوند دو محور به این ایستگاه بوده که در نهایت هر دو به ۱ سیستم دوار پایین رونده خاتمه می یابند. یکی از این دو مسیر از روی رودخانه عبور کرده و در این پل ایجاد شده ، فضایی برای منظر شهری و احتمالا گرفتن عکس های یاگاری ایجاد خواهد شد که به همین دلیل ساده، پل مذکور دارای بازشو فقط به ۱ سمت بوده و سمتی که رو به پل دیگر دارد به کلی مسدود شده هست.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید