هند “میوه خدایان” می تواند کاهش هزینه از سلول های خورشیدی ۴۰% | Inhabitat

[ad_1]

می تواند هند

‘میوه خدایان’ کمک به پایین آوردن قیمت سلول های خورشیدی? دانشمندان در موسسه هند تکنولوژی (IIT) Roorkee کشف jamun آلو سیاه حاوی رنگدانه قادر به جذب نور خورشید. آنها فکر می کنم استفاده از میوه در تولید انبوه پانل های خورشیدی می تواند هزینه های بریده بریده.

 هند، هند موسسه Roorkee تکنولوژی خورشیدی سلول خورشیدی سلول خورشیدی انرژی خورشیدی انرژی خورشیدی، انرژی تجدید پذیر انرژی، jamun jamun توت و توت و توت, jamun میوه میوه میوه رنگ رنگدانه آنتوسیانین، سلول های خورشیدی رنگ حساس

Jamun cumini Syzygium ، بومی به جنوب آسیا و در کوچه و خیابان برای ارزان قیمت به فروش می رسد. Jamun درختان می تواند رشد به حدود ۱۰۰ فوت ارتفاع و زنده برای ۱۰۰ سال و آلو سیاه و سفید از درختان برای اعتبار دارویی و تغذیه ای آن زمان هستند. اما در حال حاضر آنها در تولید انرژی نیز لطف خود رنگدانه آنتوسیانین نقش ممکن هست.

مرتبط با: هند با دو برابر کردن برق خورشیدی با پارک بزرگ ظرفیت افزایش

Roorkee بمبی استادیار Soumitra Satapathi کوارتز هند گفت، “ما چرا jamuns سیاه و سفید هستند به دنبال شد. ما استخراج رنگدانه با استفاده از اتانول و آنتوسیانین که جذب کننده بزرگ از نور خورشید متوجه شد. ” به عنوان حساس در رنگ حساس سلول های خورشیدی (DSSCs) Satapathi و دو دیگر محققان موسسه که آنتوسیانین استفاده می شود. آنها فکر می کنند با استفاده از رنگهای طبیعی مانند رنگدانه jamun هزینه پانل های خورشیدی می تواند ۴۰ درصد پایین تر هست. آنتوسیانین در زغال اخته، تمشک، گیلاس و زغال اخته نیز یافت می شود.

 هند، هند موسسه Roorkee تکنولوژی خورشیدی سلول خورشیدی سلول خورشیدی انرژی خورشیدی انرژی خورشیدی، انرژی تجدید پذیر انرژی، jamun jamun توت و توت و توت, jamun میوه میوه میوه رنگ رنگدانه آنتوسیانین، سلول های خورشیدی رنگ حساس

DSSCs هنوز کارآمد سلول خورشیدی مبتنی بر سیلیکون سنتی نیست، اما می تواند جایگزین کم هزینه – مفید به ویژه برای هند به عنوان کشور با هدف افزایش ۴۰ درصد از انرژی تجدید پذیر از طریق ۲۰۳۰ عرضه. اما دانشمندان بمبی آنجا هنوز نیست; DSSCs خود را تنها بهره وری از ۰٫۵ درصد تقابل با بهره وری سنتی سلول های خورشیدی بیش از ۱۵ درصد هست.

با این وجود، دانشمندان با اشاره به jamun به طور گسترده ای در دسترس هست و زیست تخریب پذیر, غیر سمی جایگزینی برای رنگ های مصنوعی هست که می تواند در DSSCs استفاده می شود پیشنهاد می. مجله IEEE فتوولتائیک به تازگی تحقیقات آنلاین منتشر شده.

از طریق EcoWatch و کوارتز هند

عکس از طریق Dinesh Valke در فلیکر و انبار ویکی مدیا

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید