محققان گسترش خورشیدی دستگاه برداشت آب در صحرا | Inhabitat

[ad_1]

A خورشیدی دستگاه نگرانی های آب می تواند به چیزی از گذشته را. دانشمندان نه از موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، شاه عبدالعزیز شهر علم و فناوری و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی طراحی(طرح ریزی) شده برداشت آب هست که آب از هوا می تواند بکشد حتی اگر رطوبت فقط ۲۰ درصد هست. شیمیدان Yaghi عمر از تقدیر گفت: “ما می خواستیم برای نشان دادن اگر شما جایی در بیابان قطع, که شما به خاطر این دستگاه زنده بمانند.”

 موسسه تکنولوژی ماساچوست MIT دانشگاه برکلی در کالیفرنیا، دانشگاه برکلی شاه عبدالعزیز شهر علم و فن آوری، چارچوب فلزی آلی و آلی فلزی چارچوب وزارت مالیه، MOFs، شیمی، علوم، آب برداشت، برداشت آب، آب برداشت دستگاه, دستگاه, کویر, آب, آب مسائل

Yaghi اختراع ترکیبات شناخته شده به لقب چارچوب فلزی آلی (MOFs) 20 سال پیش ، و هم اکنون کریستال های وزارت مالیه به برداشت آب حتی در مکان های خشک استفاده می. در آب برداشت دستگاه حدود دو پوند از کریستال های کوچک وزارت مالیه بین جذب انرژی خورشیدی و کندانسور صفحه جمع آوری حدود ۰٫۷ گالن آب در ۱۲ ساعت فشرده شده.

مرتبط با: جهان بزرگترین مه برداشت تولید آب از هوا نازک در صحرای مراکش هست

که مانند که بسیار صدا ممکن هست اما برای ۱ انسان به دام افتاده در صحرا به زنده ماندن آن به مقدار زیادی هست. Yaghi گفت، “کسی نیاز مورد [۳۳۰ml] می توانید از آب در هر روز. که چیزی یکی می تواند در کمتر از ۱ ساعت با این سیستم جمع آوری هست.”

 موسسه تکنولوژی ماساچوست MIT دانشگاه برکلی در کالیفرنیا، دانشگاه برکلی شاه عبدالعزیز شهر علم و فن آوری، چارچوب فلزی آلی و آلی فلزی چارچوب وزارت مالیه، MOFs، شیمی، علوم، آب برداشت، برداشت آب، آب برداشت دستگاه, دستگاه, کویر, آب, آب مسائل

حال حاضر هیچ راه دیگری برای برداشت آب در رطوبتهای جز قرعه کشی برای انرژی اضافی وجود دارد ، با دقت به Yaghi. “شما dehumidifier برق در خانه ‘ آب بسیار گران قیمت تولید”،”او می گوید. در مقابل نور خورشید دستگاه های تازه به کار را قادر می سازد. پشت بام تست در دانشگاه فنی ماساچوست در حال حاضر نشان داده اند دستگاه را در دنیای واقعی کار می کند.

حتی اگر شما هرگز در بیابان رشته خودتان، شما می تواند از چنین برداشت آب بهره مند. “۱ چشم انداز برای آینده به آب خارج از شبکه، جایی که شما را به دستگاه در خانه در حال اجرا در محیط خورشیدی برای تحویل آب هست که در ارضا نیازهای خانوار، Yaghi گفت:”. “به من، که به دلیل این آزمایش ممکن هست صورت خواهد گرفت. من آب آن شخصی تماس بگیرید.”

علم منتشر شده تحقیقات این تیم روز گذشته.

از طریق دانشگاه کالیفرنیا, برکلی و مستقل

عکس از طریق MIT/آزمايشگاه Evelyn وانگ و کیم MIT/Hyunho

[ad_2]

معماری تکست

دیدگاهتان را بنویسید